Халеп записа безпроблемна победа и се класира за полуфиналите на AO

от в 04:27 на 29.01.2020
Димитър Беловски

Симона Халеп се справи повече от категорично срещу представителката на Естония Анет Контавейт в мач от четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия по тенис.

Румънката надигра Контавейт с 6:1, 6:1 само за 53 минути игра на централния корт Rod Laver Arena.

Световната №3 спечели 11 поредни поредни гейма в мача за категоричната победа (6 в първата част и първите 5 от втората).

Това е второ класиране на полуфиналите в Мелбърн за румънката. Преди 2 години тя загуби на финала от Каролина Вожняцки. За Контавейт пък това беше първи четвъртфинал на турнир от Големия Шлем.

На полуфиналите Халеп ще играе срещу Гарбине Мугуруса или Анастасия Павлюченкова.

Халеп записа безпроблемна победа и се класира за полуфиналите на AO Димитър Беловски