Ясно е срещу кого ще играе Григор във втория кръг

от в 06:45 на 21.01.2020
Павел Димитров

Томи Пол е следващият съперник на Григор Димитров. Американецът постигна обрат срещу Леонардо Майер в срещата им от първия кръг на Откритото първенство на Австралия -  4:6, 6:4, 6:4, 6:4.

Мачът между двамата продължи близо три часа, като Пол имаше затруднения само в първия сет, който загуби след като на три пъти беше пробит. В следващите три обаче 22-годишният юношески шампион от Ролан Гарос беше изключително солиден и съумя да обърне развоя на срещата в своя полза.

Американецът загуби само веднъж гейм на собствен сервис до края на мача, а проби на цели четири пъти аржентинеца. Томи не записа нито един ас, но сервира при 78% на първи сервис, който очевидно ще е сериозно оръжие и срещу Григор.

Двубоят между първата ни ракета и номер 80 в света е в четвъртък, а началният час ще стане ясен по-късно днес.