Италианец спря серията на Донев и го остави на крачка от участие на полуфинал

от в 17:36 на 10.09.2021

Габриел Донев изигра една много добра седмица в Черна гора. По време на ITF събитието, състоящо се на червени кортове, българинът достигна до 1/4-финалната фаза. Днес обаче Едоардо Лавагно сложи край на участието на Донев в надпреварата, побеждавайки го с категоричен резултат - 6:1 6:2. Едва 53 минути след началото на мача Лавагно се поздрави с крайната победа и по този начин се поздрави с първи успех над представителя на България в своята кариера.

Мачът бе изцяло под контрола на италианския тенисист. Той играеше безпогрешно и пласирайки топката отлично по основната линия на игрището, Лавагно изцяло надиграваше нашето момче. Световният номер 677 поведе още от самото начало и до край на откриващия сет даде едва един гейм н Донев. След почивката доминацията му на корта продължи, а играта му стана дори по-убедителна от преди, с което задачана на Габриел да направи обрат се оказа невъзможна и той се предаде.

Италианец спря серията на Донев и го остави на крачка от участие на полуфинал Диана Андреева