Изненади още в първия ден на Бризбейн: Свитолина и Кербер са аут

от в 14:22 на 06.01.2020
Максим Енчев
Изненади се случиха още в първия ден на WTA "Премиер" тунрира в Бризбейн.
Поставената под номер 4 Елина Свитолина, изненадващо, отпадна още в първия кръг на тунрира от номер 29 в света Даниел Колинс. Резултатът, с който Свитолина загуби бе още по-изненадващ. 6-1 6-1 за само 57 минути в полза на американката. За целия мач украинската тенисистка успя да спечели всичко на всичко два пъти подаването си, като във втория сет тя го направи за откриване на резултата, а след това загуби шест поредни гейма.

Друга голяма изнедата беше отпадането на трикратната шампионка от Големия Шлем - Анджелик Кербер. В един доста напрегнат мач, представителката на домакините, и много опитната Саманта Стосър, успя да сломи съперничката си в два тайбрек сета 7-6 7-6. В първия сет си размениха няколко пробива, но в крайна сметка се стигна до тайбрек, който Стосър спечели със 7 на 5 точки. Вторият сет премина без пробиви и в тайбрека Стосър го спечели със 7 на 4 точки.