Каратанчева допусна обрат на финала в САЩ

от в 01:23 на 01.10.2018

Сесил Каратанчева загуби финала на ITF турнира в Темпълтън с награден фонд от 60 000 долара. Непоставената представителка на домакините Асия Мохамад я победи след обрат с 2:6, 6:4, 6:3 за малко над два часа на корта.

Така 210-ата в ранглистата Мохамад спечели 80 точки за ранглистата, а за Сесил остават 48.

В първия сет Каратанчева поведе с 4:0. До края тя не допусна пробив и затвори с 6:2.

След почивката Сесил проби за 1:0, но след това допусна два поредни пробива и опонентката й обърна до 3:1 в своя полза. След това Каратанчева сервираше за изравняване в десетия гейм, пропусна точка за 5:5 и бе пробита. Мохамед затвори с 6:4 и така българката загуби първия си сет в състезанието.

Каратанчева проби на старта на третия сет, но веднага допусна рибрейк. Мохамед завърши в края с три поредни гейма на сметката си за 6:3.