Карацев сложи край на победната серия на Рубльов и ще спори за титлата в Дубай!

от в 18:42 на 19.03.2021

Аслан Карацев сложи край на серията от победи на ниво АТП 500 на Андрей Рубльов и се класира за първия голям финал в своята кариера. Карацев надделя с резултат 6:2 4:6 6:4 и в утрешния ден ще спори с Лойд Харис за титлата.

Мачът започна повече от добре за участващият с уайлдкард руснак. Още в третият гейм Рубльов изпадна в затруднена ситуация, но успя да измъкне подаването си. Все пак агресивната игра от страна на Карацев даде резултат и полуфиналистът от Аустрелиън Оупън първо проби за 3:2, затвърди преднината си, а след това нанесе и още един удар по съперника си, пробивайки го за втори пореден път. Рубльов, който не бе губил подаването си в нито един от мачовете си от началото на турнира, нямаше отговор на перфектната игра от сънародника си. Карацев нямаше проблеми да затвори сета на собствен сервис и да се доближи само на една част до класирането за финала.<

>

Във втория сет и двамата продължиха да играят чудесен тенис. Карацев поддържаше темпото, което му донесе успеха в първата част, а Рубльов демонстрира играта, която му донесе толкова успехи през изминалия сезон. До 3:3 и двамата взимаха подаванията си сравнително лесно, но след това се появиха и трудностите. Първо Рубльов се бори със зъби и нокти и съумя да измъкне два доста трудни гейма, в които спаси общо пет шанса за брейк. В крайна сметка световният номер 8 достигна до преднина 5:4, а след кратката почивка Карацев изигра колеблив сервис гейм, в който направи двойна грешка, а за капак на всичко и бекхендът му спря да функционира, както досега. Това доведе до пробив за Рубльов, с който той изравни и общия резултат.<

>

В началото на решителната част Карацев притисна Рубльов в откриващия сервис гейм на шампиона от Ротердам и въпреки че пропусна пет шанса да пробие, 27-годишният руснак реализира шестата си възможност и поведе в резултата. Карацев демонстрира почти перфектна игра и пласираше ударите си там, където поискаше, а Рубльов отново изпитваше затруднения при своите сервис геймове. Аслан пречупи за втори път съперника си, подобно на първия сет, осигураявайки си правото да сервира за мача при 5:2, но тогава ръката на руснака трепна и Рубльов върна един от двата пробива пасив. При вторият си опит за затваряне на мача Карацев отново показа колебливост и пропусна един мачбол, преди чудесно пласирани сервиси да донесат победата на 27-годишният руснак.<

>

Карацев сложи край на победната серия на Рубльов и ще спори за титлата в Дубай! Владислав Риждов