от в 22:23 на 25.10.2021

Александър Лазаров се класира за основната схема на Чаладжър надпреварата в Лима, Перу, след като преодоля категорично представителя на Монако Лукас Катарина с резултат 6:4 6:2.

Двубоят не започна никак добре за родния ни представител. Катарина успя да измъкне неубедителен сервис гейм на българина и поведе комфортно с 4:1. Лазаров обаче постепенно навлезе в добър ритъм и направи пълен обрат в резултата. Четвъртата ни ракета записа пет последователни гейма на сметката си и измъкна така оспорваната първа част в своя полза. Лазаров започна ударно втория сет. Заигравайки на високи обороти, българина на бърза ръка си изгради преднина от 4:0, която даде спокойствие в играта му. До края на срещата Катарина направи опит да се завърне в битката за успеха и дори намали част от пасива си, но Лазаров бе категоричен и сложи точка на спора след час и 42 минути на корта.

Категоричен Лазаров не остави шансове на съперника си и е в основната схема в Лима! Владислав Риждов
александър лазаров | бг тенис | лима | лукас катарина | обзор | Чаланджър | чаланджър лима