Класика: Надал срещу Федерер за четвърти път в Индиън Уелс (видео)

от в 00:55 на 16.03.2019

Рафаел Надал и Роджър Федерер предстои да се срещнат за четвърти път на АТР Мастърс 1000 в Индиън Уелс. Това стана възможно след успеха на Матадора със 7:6(2), 7:6 над Карен Хачанов. Преди това Федерер надви Хуберт Хуркач също в два сета.

Надал допусна пробив в първия гейм от мача с руснака, но след това реализира рибрейк за 3:3. Стигна се до тайбрек, в който Рафа бе убедителен - 7:2 точки. След почивката Надал поведе с пробив за 3:2, но Хачанов реагира бързо и изравни - 3:3.

След почивката Хачанов стигна до сетбол при 5:4, но Надал се спаси и впоследствие се стигна до нов тайбрек. Там Рафа дръпна с мини-пробив за 3:2 точки и не сбърка повече. В хода на мача Рафа се оплака и от болки в дясното коляно.

Така предстои сблъсък №39 между Надал и Федерер. Дотук Надал води с 23:15 общо, но Федерер има аванс от 2:1 в Индиън Уелс. Освен това швейцарецът не е губил от Рафа от 2014 година. Надал води 12:7 в "Мастърс 1000", но Федерер има аванса 11:9 на твърди кортове.

2 - Хамбург

Класика: Надал срещу Федерер за четвърти път в Индиън Уелс (видео) Георги Христов
индиан уелс | индиън уелс | карен хачанов | рафаел надал | роджър федерер | роджър федерер - рафаел надал | тенис | тенис бг | тенис бг новини | тенис турнир в индиън уелс