от в 12:45 на 13.03.2021

Димитър Кузманов се бори до последно, но не успя да се справи с третия поставен в квалификациите на турнира в Дубай и отстъпи още на старта. Силите на втората ни ракета стигнаха само за спечелването на един сет и по този начин напусна надпреварата, след като Емил Русуувуори го надигра със 7:6(4) 4:6 6:1.

Въпреки загубата, българският тенисист показа много високо ниво. Мико пласираше стархотно ударите си от дъното на корта, принуждавайки своя опонент да допуска грешки и именно това му помогна да изравни резултата в отделните части, ала след почивката световният номер 87 се завърна с нови сили.

Младият финландец започна да сервира почти перфектно, а играта му от основна линия бе безгрешна. По този начин след малко под два часа и половина, прекарани на корта, Русуувуори се поздрави с триумф в мача. Следващият опонент на 20-годишния тенисист е Виктор Троицки, който по-рано се справи с осмия поставен Марк Полманс.

Кузманов бе близо до една от най-големите победи в кариерата си, но все пак бе спрян от Русуувуори Диана Андреева