Квалификантът Филип Крайнович се класира за финала в Будапеща

от в 16:23 на 27.04.2019

Квалификантът Филип Крайнович се класира за финала на ATP 250 турнира в унгарската столица Будапеща, след като победи с лекота французина Пиер-Юг Ербер след 6:2, 6:2.

Срещата между двамата продължи едва 58 минути, а сръбският тенисист ще спори за трофея срещу Ласло Джере или Матео Беретини, които ще се срещнат в другия 1/2-финален сблъсък от днешния ден.

В първия сет сърбинът проби в първия и петия гейм, а във втория сет стигна до пробиви в третия и седмия гейм, като не допусна подаването му да бъде пробито нито веднъж по време на сблъсъка.

Крайнович все още няма титла от ATP турнир, но през 2017 година доста шокиращо достигна до финала на "Мастърс" надпреварата в Париж и тогава загуби от Джак Сок, макар че водеше със сет в резултата.