Квалификантът Харис премина и през Нишикори, класира се за полуфиналите в Дубай

от в 18:09 на 18.03.2021

Намиращият се под номер 81 в световната ранглиста Лойд Харис постигна нова победа на турнира в Дубай. Харис срази Кей Нишикори след 6:1 3:6 6:3 и ще спори със Денис Шаповалов в полуфиналите на надпреварата.

Първият сет бе спечелен категорично от страна на квалификанта. Харис бързо достигна до брейк чрез агресивна игра, а скоро след това реализира и още един, с който преднината му достигна до 4:0. Южноафриканецът загуби само две от точките, които се разиграха след негово първо подаване и изпълни само два пъти втори начален удар за цялата част.

Сценарият от първата част се повтори и в началото на втория сет, но двамата тенисисти размениха ролите си. Световният номер 41 Нишикори вдигна нивото си на представяне и реализира двоен брейк, постигайки комфортна преднина. До края на частта Харис съумя да върне един от двата пробива пасив, ала по-добрата игра на Кей закономерно му донесе успеха в сета, с което той изравни и общия резултат.<

>

В началото на решителната част и двамата имаха трудни сервис геймове, които обаче успяваха да измъкнат. По-сериозните шансове бяха на сметката на Нишикори, който получи два шанса за брейк, но не съумя да реализира нито един. И точно след като измъкна важен гейм, Харис проби сервиса на съперника си, като по този начин си осигури предимството да сервира за крайната победа. Последва труден сервис гейм, но в крайна сметка южноафриканецът подпечата мястото си след последните четирима в турнира.<