Квитова отстрани Корне, поражение за Гоф още на старта

от в 07:43 на 26.03.2021

Петра Квитова откри кампанията си на Master Maiami Open 2021 с успех над Ализе Корне. Деветата поставена в турнира се справи с французойката с 6:0 6:4 и по този начин си осигури място в следващия етап от събитието, а за място в четвърти кръг тя ще се изправи срещу Йоана Конта.

Категорична в първите минути, Квитова загуби едва три точки па време на откриващия сет и след точно 16 минути тя си осигури аванс в отделните части. Вторият сет бе доста по-равностоен, а на моменти Корне дори контролираше разиграванията. Малко не достигнаха на световната номер 61, която спаси три мабола в деветия гейм, но това не бе достатъчни и в крайна сметка тя отстъпи.

В друга среща от програмата тийнейджърката Кори Гоф отстъпи след трисетова битка на Анастасия Севастова. Коко започна категорично мача, спечелени безпроблемно първия сет, но спад в играта й коства допускане на обрат и в крайна сметка тя загуби мача - 1:6 6:2 6:3 в полва на Севастова.