Лазаров победи шампиона от миналата седмица и е във втория кръг в Анталия!

от в 09:30 на 31.01.2021

Алекс Лазаров продължава с доброто си представяне и записа четвърта поредна победа на кортовете в Анталия. По-рано днес Алекс победи Джовани Фонио и така се класира за втория кръг на турнира от сериите "Фючърс".

Първият сет бе доста равностоен, като нито един от двамата играчи не допусна пробив и така се стигна до тайбрек. В него Лазаров направи ранен минипробив, задържа аванса си и измъкна откриващата част.

Вторият сет също започна равностойно, но Алекс допусна пробив в петия гейм. До края на частта и двамата играчи печелеха сервис геймовете си и така италианецът изравни общия резултат. Вместо да играят стандартен сет, победителят щеше да бъде решен в шампионски тайбрек до 10 точки. В него третата ни ракета допусна изоставане от 4:7, но успя да се събере и спечели шест последователни точки, които му позволиха да се поздрави с краен успех в срещата.

Във втори кръг Алекс ще се изправи срещу 16-годишният Артур Фис от Франция, който надделя в три сета над Маркус Ериксон от Швеция.

Лазаров победи шампиона от миналата седмица и е във втория кръг в Анталия! Владислав Риждов