от в 14:34 на 21.11.2021

Александър Лазаров започна участието си на Чаланджър турнира в Манама, Бахрейн по категоричен начин. В мач от пресявките Алекс се справи безапелационно със съпротивата на молдовеца Александър Козбинов  с резултат 6:1 6:2 в отделните части и е на една победа от основната схема.

Козбинов имаше леко предимство в самото на начало на двубоя, но не успя да реализира единствената точка за пробив, до която достигна. Лазаров задържа подаването си, а впоследствие самият той взе сервиса на съперника си, за да поведе с 3:1. Родният ни представител определено бе по-добрият играч на корта и агресивната му игра бързо го доведе до успех в откриващия сет. Във втората част двамата започнаха равностойно и нямаха затруднения от линията за сервис. В средата на сета обаче Лазаров, който е поставен под номер 7 в схемата на квалификациите, притисна своя опонент и се възползва отлично от колебливата му игра. Алекс затвърди водачеството си за 4:2, а до края не загуби нито гейм повече, за да се поздрави с първи успех от почти месец насам.

Във втория кръг от пресявките 24-годишният Лазаров ще се изправи срещу третия в схемата -  Йоханес Хертайс от Германия.

Лазаров разгроми молдовец на Чаланджъра в Бахрейн и е на победа от основната схема Владислав Риждов
александър козбинов | александър лазаров | бахрейн | бг тенис | обзор | Чаланджър