Лазаров се оттегли в Йерусалим и остана на крачка от финала

от в 11:38 на 15.05.2021

Александър Лазаров изигра един от най-слабите си мачоне от началото на сезона до сега и напусна надпреварата в Йерусалим. Четвъртата ракета на страната ни допускаше грешка след грешка, което беше и причината при резултат 6:0 2:0 в полза на неговия опонент - Зейн Кан, Лазаров да се оттегли от ITF турнира.

Мачът започна по катастрофален начин за Лазаров, който бе далеч от познатата си агресивна игра. Алекс беше пасивен, за разлика от неговия опонент, който се възползваше от всяка една възможност, с която разполага, за да атакува българина. В крайна сметка, Лазаров се отказа, оставайки на крачка от финалния двубой в Израел.

Все пак Алекс ще запомни участието си в турнира през тази седмица, тъй като вчера реализира един от най-впечатляващите обрати в своята кариера. Лазаров изоставаше със сет и пробив, но при резултат 6:2 5:4 40:30 в полза на неговия опонент, българинът рязко вдигна нивото си и в крайна сметка записа победа.