Медведев потегли с убедителна победа в Марсилия

от в 21:10 на 11.03.2021
Петър Томов

Световният №3 Даниил Медведев започна с категорична победа участието си на турнира от категория ATP250 в Марсилия. Руснакът се наложи с 6:2 6:4 над първата ракета на Беларус Егор Герасимов, за да достигне четвъртфиналите на надпреварата, където негов опонент ще е петия поставен в схемата Яник Синер.

Срещата започна по най-добрият възможен начин за Медведев, който реализира пробив още в първия гейм. След 14 минути игра московчанинът вече водеше с 4:0, спечелвайки подаването на противника си още веднъж в третия гейм, а до края на сета загуби само 2 точки на свой сервис, за да затвори частта на две.

Превъзходството на руснака продължи и във втория сет където той отново достигна до ранен пробив. Последва серия от безпроблемни геймове за сервиращия, за да се стигне до десетия гейм, където Медведев сервираше за спечелване на срещата. Водачът в схемата изпусна четири възможности за затваряне на мача, но не загуби концентрация и с петия си мачбол приключи срещата за малко над час игра.