Медведев грабна трофея в Уинстън Сейлъм след успех над Джонсън (видео)

от в 08:45 на 26.08.2018

Руснакът Данил Медведев спечели турнира от ATP 250 в Уинстън Сейлъм, след като на финала надви представителя на домакините Стив Джонсън след 6:4, 6:4, макар че американецът бе в ролята на лек фаворит преди мача.

По този начин той ознаменува силната си седмица със сладък триумф и спечели втората титла за годината и изобщо в неговата кариера, след като преди няколко месеца достигна до крайния успех и в Сидни.

С крайния си успех в надпреварата руснакът ще подобри и рекордното си класиране в световната ранглиста - 36-ото място, което заема в момента и при всички положения ще успее да пробие в топ 30.

Срещата между двамата приключи за 1 час и 25 минути.

В първия сет Медведев проби решително за 5:4 и след това си взе подаването, за да вземе аванс в резултата. Вторият сет бе решен също от един единствен пробив, но в седмия гейм.

Това бе четвърти успех за руснака над янкито от общо пет мача.

Прогнозирайте най-интересните мачове и спечелете награда от HEAD!

Медведев грабна трофея в Уинстън Сейлъм след успех над Джонсън (видео) Калоян Пламенов