Медведев обърна Де Минор в Париж, Раонич също вече е четвъртфиналист

от в 17:00 на 05.11.2020

Данил Медведев постигна победа след обрат над Алекс Де Минор след 5:7, 6:2, 6:2 за час и 52 минути игра и се класира за 1/4-финалите на силния "Мастърс" във френската столица Париж.

Това е трети мач между двамата и трета победа за руснака, а в следващия кръг той ще се изправи срещу Диего Шварцман.

Срещата започна отлично за Данил и той проби още в началния гейм, но в шестия гейм неговият противник успя да върне пробива. При 6:5 Де Минор стигна до решителен пробив и в крайна сметка взе сета на откриването.

Във втория сет обаче ситуацията бе съвсем различна и Данил проби в първия и петия гейм и спечели убедително сета, а в третия сет той отново достигна до два пробива - този път в третия и петия гейм, и така спечели самия мач.

Напред към 1/4-финалите продължава и Милош Раонич, който надделя над Маркос Хирон след 7:6(1), 6:2 и ще срещне Юго Умбер или Марин Чилич в следващия кръг на турнира.

Медведев обърна Де Минор в Париж, Раонич също вече е четвъртфиналист Калоян Пламенов