Медведев постигна втора победа на Ролан Гарос след обрат над Томи Пол!

от в 00:32 на 03.06.2021
Тея Кръстева

Световният номер 2 Даниил Медведев записа втора поредна победа на Откритото първенство на Франция, отстранявайки в четири сета американеца Томи Пол с резултат 3:6 6:1 6:4 6:3. Преди Ролан Гарос 2021 руснакът никога не бе достигал до победа в Париж, но ето, че шампионът от Nitto ATP Finals 2020 вече се класира за третия кръг на надпреварата, където ще се изправи срещу друг американец - Рейли Опелка.

В началото на откриващия сет двамата тенисисти демонстрираха страхотно самочувствие зад основната линия, печелейки безпроблемно подаванията си. В третия си сервис гейм обаче Даниил Медведев бе повече от неузнаваем, за да инкасира брейк на нула - 2:3. Томи Пол успя да съхрани аванса си и след един изключително оспорван гейм при 3:5 американецът прибави първата част в сметката си- 3:5.

Оттам нататък обаче Медведев бе абсолютно безкомпромисен, не оставяйки никакви шансове на своя съперник. Във втория сет световният номер 52 съумя да спечели един-единствен гейм, с което и паритетът в отделните части бе възстановен - 1:1.

Руснакът пренесе страхотната си игра и в третата част на срещата, насочвайки умело ударите си по ъглите на корта. Световният номер 2 стартира с ранен пробив, но впоследствие допусна резултатът да бъде изравнен за 3:3. Реакцията на Медведев обаче бе светкавична, тъй като двукратния финалист на турнирите от Големия шлем реализира мигновен пробив, с което и изпрати двубоя в четвърти сет.

По-малко от 20 минути бяха нужни на най-добрия руски тенисист да поведе с убедителното 4:0 и въпреки че Медведев показа известни колебания, допускайки единият пробив да му бъде върнат, то той не позволи изненадата да се случи и не след дълго вече бе сложил край на мача - 3:6 6:1 6:4 6:3.

Медведев постигна втора победа на Ролан Гарос след обрат над Томи Пол! Тея Кръстева