Медведев премина изненадващо лесно през Шварцман и е полуфиналист в Париж

от в 16:17 на 06.11.2020

Данил Медведев се класира за 1/2-финалите на силния "Мастърс" в Париж, след като постигна убедителна победа над Диего Шварцман след 6:3, 6:1, макар че очакванията бяха да се получи малко по-оспорван мач.

Това бе четвърти двубой между двамата и четвърти успех за руския състезател.

В спор за място на финала руският тенисист ще се изправи срещу победителя от друг 1/4-финален сблъсък между Милош Раонич и представителя на домакините Юго Умбер.

В първия сет Медведев започна шеметно и проби още в третия гейм, а след това стигна до още един пробив и в заключителния девети гейм, за да поведе със сет аванс.

Във втория сет руснакът проби отново на два пъти, но този път в четвъртия и шестия гейм и така си подпечата успеха.

Медведев премина изненадващо лесно през Шварцман и е полуфиналист в Париж Калоян Пламенов