Медведев за предстоящия си мач: Няма значение, че с Рубльов сме приятели

от в 14:02 на 15.02.2021
Тея Кръстева

Даниил Медведев се класира за четвъртфиналите на Australian Open, където ще се изправи срещу своя сънародник - Андрей Рубльов. Двамата са известни като добри приятели, като заедно успяха да изведат Русия до победата на ATP Cup.

Вижте обаче какво сподели Медведев на пресконференцията си днес след победата над Макензи Макдоналд с 6:4 6:2 6:3:

Даниил, следващият ти опонент е Андрей Рубльов, а вие с него сте добри приятели. Това прави предстоящият сблъсък по-лесен или по-труден?

Няма никаква разлика. Както вече съм споменавал, на тенис корта излизаш, за да победиш. Ако можеш да спечелиш двубоя с 6:0 6:0 6:0, то тогава ти ще го направиш. Няма да оставиш накрая на съперника ти 2 гейма и да кажеш "той ми е близък приятел".

А ето тук може да изслушате цялата пресконференция на първата ракета на Русия:

Медведев за предстоящия си мач: Няма значение, че с Рубльов сме приятели Тея Кръстева