Младата Ястремска победи с лекота фаворитката Ван на финала в Хонг Конг

от в 13:02 на 14.10.2018

Фаворитката в днешния финал на турнира в Хонг Конг Кианг Ван, която елиминира Елина Свитолина и Гарбине Мугуруса по пътя към мача за трофея, доста изненадващо загуби от 18-годишната украинка Даяна Ястремска, която стигна до успеха след 6:2, 6:1.

Младата състезетелка, която е 102-а в световната ранглиста при жените, бе аутсайдерка в днешния финал, но въпреки това не остави шансове на по-опитната Ван и в крайна сметка спечели първи трофей в своята кариера, в тура.

Срещата приключи за малко над час, а Ястремска взе с лекота първия сет след пробиви в шестия и осмия гейм. Във втория сет тя дръпна с 4:0 в геймовете след пробиви във втория и четвъртия гейм, а Ван успя да върне един от пробивите.

Даяна обаче проби отново в шестия гейм и след това си спечели подаването. Така по пътя към трофея тя елиминира трета китайка.

Младата Ястремска победи с лекота фаворитката Ван на финала в Хонг Конг Калоян Пламенов