Монфис направи за смях екзекутора на Джокович в Индиън Уелс (видео)

от в 08:09 на 14.03.2019

Французинът Гаел Монфис за пореден път показа, че се намира в страхотна форма от началото на сезона. Той надделя без трудности над германския ветеран Филип Колшрайбер след 6:0, 6:2 за 59 минути игра. По този начин с лекота се справи с екзекутора на Новак Джоович.

С успеха си френският тенисист се класира за 1/4-финалната фаза на турнира в Индиън Уелс и ще спори с Доминик Тийм за място на 1/2-финалите. Двамата с австриеца се познават доста добра, тъй като имат няколко мача един срещу друг.

Доминацията на Тийм обаче е убедителна и той води с 5-1 победи над френския си опонент в преките мачове, но не може да не се отбележи, че Гаел не се е намирал в толкова добра форма, колкото в момента, от много време насам.

По време на мача срещу Колшрайбер французинът спечели с лекота на нула първия сет едва за 22 минути след пробиви във втория, четвъртия и шестия гейм, а във втория сет проби своя опонент в шестия и осмия гейм.

Това бе шести пореден успех на френския тенисист над този опонент в тура.

Монфис направи за смях екзекутора на Джокович в Индиън Уелс (видео) Калоян Пламенов