Монфис се завърна на US Open с категорична победа; Нишикори впечатли на старта

от в 08:15 на 01.09.2021

Гаел Монфис се завърна в Ню Йорк с категоричен успех. След двугодишна пауза, французинът си гарантира участие във втори кръг, надделявайки над Федерико Кория с резултат 6:3 6:2 6:2.

Световният номер 20 показа с доскорошните си изяви, че навлиза отново във верния ритъм, а днес също показа солидно ниво на представяне. Откриващата част протече равностойно, като и двамата бяха безгрешни от линията за сервис. Едва в самия край на частта Монфис реализира пробив и след това затвори на нула първия сет. Втората част също бе с изравнени сили. След размяна на брейкове, французинът взе инициативата и от 3:2 в своя полза, спечели три поредни гейма и се доближи на  сет от победата. Третата част не направи изключение и отново Монфис бе доминиращият състезател в нея. Полудиналистът от 2016 година пречупи сервиса на аржентинеца в средата на сета и до края затвори безпроблемно двубоя в своя полза.

Кей Нишикори също започна победоносно участието си в Ню Йорк. Японската звезда загуби сет, но показа добра игра и надделя над Салваторе Карузо с резултат 6:1 6:1 5:7 6:3.

Нямаше съмнение кой бе по-добрият на корта в първите два сета. Нишикори започна на високи обороти и не допускаше спадове в представянето си, което бързо му донесе дивиденти. Световният номер 56 контролираше изцяло събитията на корта, за да спечели категорично първите две части, давайки общо два гейма на италианския си опонент. В третия сет двамата се справяха отлично от линията за сервис и рядко някой стигаше до сериозни възможности за брейк. В самия край обаче, когато японецът сервираше за тайбрек, Карузо изигра добър гейм на ретур и оползотвори единствената си точка за пробив, до която достигна в хода на сета и намали изоставането си в общия резултат.

През четвъртата част двамата показаха леки колебания в сервис геймовете си. До 3:3 Нишикори и Карузо си размениха по два брейка, преди бившият номер 4 да излезе напред в резултата с нов пробив. Японецът поведе с 4:3, а до края на срещата загуби само три точки, за да започне кампанията си в Ню Йорк с победа.

Монфис се завърна на US Open с категорична победа; Нишикори впечатли на старта Владислав Риждов