Монфис си го върна тъпкано на Медведев и е на финал в Ротердам

от в 18:40 на 16.02.2019

Гаел Монфис победи изненадващо след обрат младия руснак Даниил Медведев след 4:6, 6:3, 6:4 на 1/2-финалите в Ротердам и се класира за финала на надпреварата.

Французинът си го върна на младока за загубата в София и този път демонстрира много по-различна игра.

Срещата между двамата продължи 2 часа и 10 минути, а опитният тенисист бе без съмнение по-добрият на корта.

В първия сет Медведев проби в петия гейм, но в осмия Монфис върна пробива преди да бъде отново пробит в заключителния десети гейм на сета. Това обаче още повече нахъса представителя на Франция и във втория сет той бе победител.

Поведе с 3:0 гейма след пробив във втория гейм, но допусна в петия гейм този пробив аванс да бъде върнат. Все пак Монфис проби решително за 4:2 и след това си спечели и двете подавания, за да прати мача в трети и решителен сет.

В него Гаел проби още в първия гейм, но в шестия Медведев върна пробива. Все пак обаче в предпоследния девети гейм на сета Монфис стигна до така желания решителен пробив и си подпечата успеха.

В спор за трофея той ще срещне Кей Нишикори или Стан Вавринка.