Мугуруса се класира за полуфиналите в Шънчжън след трудна победа

от в 07:31 на 09.01.2020
Димитър Беловски

Гарбине Мугуруса постигна трудна победа в четвъртфинален мач срещу Зарина Диас. Испанката надделя над Диас с 6:4, 2:6, 6:4 след повече от 2 часа игра.

Мачът беше изпълнен с множество драма и обрати. В първите два гейма двете си размениха по един пробив, но Мугуруса в крайна сметка проби за 4:3 и нямаше проблеми след това да затвори първия сет след 6:4.

Във вторият сет Диас вдигна темпото и след два пробива вече водеше с 0:4, Мугуруса обаче веднага направи рибрейк за 1:4. Двете си размениха няколко гейма, след което казахстанката проби отново за 2:6.

Третият сет започна с пробив за 35 - ата в световната ранглиста испанка като съумяваше да задържи преднината си до седмия гейм в третия сет. След това казахстанката изравни геймовете за 4:4, но Мугуруса мигновено направи рибрейк и в следващия гейм сервираше за мача. Този път не допусна грешка и с 13 – я си ас в срещата завърши двубоя.

На полуфиналите Гарбине Мугуруса ще срещне победителката от двубоя между Киан Ванг и Екатерина Александрова.

Мугуруса се класира за полуфиналите в Шънчжън след трудна победа Димитър Беловски