Мъри започна с обрат във Вашингтон, уреди си среща със свой добър приятел

от в 07:51 на 31.07.2018

Анди Мъри започна участието си на турнира от ATP 500 във Вашингтон с победа след обрат над американеца Макензи МакДоналд след 3:6, 6:4, 7:5.

Срещата между двамата продължи 2 часа и 40 минути, а британецът се класира за втория кръг на надпреварата.

Негов следващ съперник ще бъде Кайл Едмънд с когото са добри приятели. Интересното е, че последният в момента заема престижната позиция на първа ракета на Великобритания след проблемите на Анди.

В първия сет Мъри дръпна с 2:0 след пробив, но неговият противник успя да го върне веднага и след това проби още два пъти до края на сета - в петия и деветия гейм, за да поведе в резултата.

Във втория сет двамата си размениха по пробив в първите два гейма, а в деветия гейм Анди стигна до решителен пробив и след това си взе подаването, за да прати мача в трети сет.

Третата част започна идеално за британеца и той проби още на старта, а в 10-ия гейм сервираше за мача и пропиля цели пет мачбола преди да бъде пробит и резултатът да бъде изравнен на 5:5.

Анди обаче стигна до нов пробив веднага след това и при решителното си подаване не сгреши и го спечели.

Мъри започна с обрат във Вашингтон, уреди си среща със свой добър приятел Калоян Пламенов