Григор Димитров
Беноа Пер

Надал и Агут донесоха нов триумф на Испания!

от в 14:39 на 06.01.2020
Рафаел Надал и Роберто Баутиста Агут  решиха нещата преди изиграването на двойките във втори пореден сблъсък, след като постигнаха убедителни победи в двубоите си на сингъл срещу Уругвай.

Агут за втори път трябваше да се изправи срещу далеч по-скромен от себе си опонент, а именно Франко Ронкадели, който дори не е част от световната ранглиста. Испанецът стартира с мигновен пробив и макар съперникът му да спечели следващото си подаване, то още един брейк в актива на световния номер 9 се оказа достатъчен за спечелването на първата част.

Южноамериканецът показа известни качества и можеше пръв да вземе чуждия сервис във втората част, ала Роберто отговори със серия от пет поредни гейма и въпреки че инкасира пробив, сервирайки за успеха, все пак фаворитът взе своето безпроблемно - 6:1 6:2.

Световният номер едно пък се изправи срещу ветерана Пабло Куевас и също показа отлична форма. Уругваецът трябваше да се възстанови от много тежка загуба в миналия си двубой, когато спечели едва един гейм срещу Нишиока, ала днес съперникът му бе от съвсем друга класа и откриващият сет бързо отиде на сметката на "Матадора".

Пабло показа всеизвестния си репертоар от трикови удари във втория сет и също така записа не малко точки директно от начален удар, но Надал не понижи интензитета в играта си нито за секунда, подпечатвайки почти сигурно мястото на испанците в четвъртфиналната фаза - 6:2 6:1.