Надал не даде шансове на Шварцман и е на полуфинал в US Open

от в 08:20 на 05.09.2019

Рафаел Надал се класира за 1/2-финалите на US Open, след като постигна безпроблемна победа над Диего Шварцман след 6:4, 7:5, 6:2 за 2 часа и 48 минути игра.

Матадора ще срещне в спор за място на финала италианеца Матео Беретини, който от своя страна се справи с Гаел Монфис в петсетова битка.

В първия сет Рафа проби на два пъти аржентинеца - във втория и четвъртия гейм, за да поведе с 4:0 в геймовете. Все пак силите на Шварцман му позволиха да върне и двата пробива, за да изравни геймовете на 4:4.

Испанецът обаче съумя да пробие в десетия гейм и да спечели частта.

Във втория сет ситуацията бе почти сходна. Матадора проби на два пъти и дръпна с 5:1 след пробиви в четвъртия и шестия гейм, а неговият опонент ги върна моментално и изравни геймовете на 5:5.

Все пак испанецът проби в последния гейм и спечели и втория сет. В третия сет той реши всичко в своя полза с лекота - след пробиви в шестия и осмия гейм.

Надал не даде шансове на Шварцман и е на полуфинал в US Open Калоян Пламенов
us open | диего шварцман | открито първенство на сащ | рафаел надал | тенис | тенис бг | тенис новини