Надал с още една важна крачка към защитата на титлата на "Ролан Гарос"

от в 19:01 на 02.06.2019

Рафаел Надал продължава със силното си представяне защитата на титлата си на "Ролан Гарос". Матадора победи аржентинеца Хуан Игнасио Лондеро след 6:2, 6:3, 6:3 за 2 часа и 15 минути игра.

По този начин той се класира за 1/4-финалната фаза на турнира и направи поредна крачка към защитата на титлата си. Двамата до момента не се бяха изправяли един срещу друг на корта, но това е така защото Лондеро от сравнително скоро се подвизава в ATP тура и преди няколко месеца играеше предимно в малки турнири.

В спор за място на 1/2-финалите испанецът ще срещне победителя от мача между Кей Нишикори и Беноа Пер.

В първия сет Матадора проби във втория и осмия гейм и си спечели всяко едно от подаванията след това, докато във втория сет стигна до пробив в шестия гейм и след това без проблем затвори частта, за да поведе убедително с два сета аванс.

Третият сет отново бе категоричен за Матадора и с пробиви в третия и петия гейм той стигна до успеха в мача. В шестия пробив Лондеро върна един от пробивите, но в последния девети гейм испанецът проби решително и спечели мача.

Надал с още една важна крачка към защитата на титлата на "Ролан Гарос" Калоян Пламенов
открито първенство на франция | рафаел надал | ролан гарос | тенис | тенис бг | тенис новини