Надал се озори с британец при първия си мач от защитата на титлата в Монреал

от в 23:26 на 07.08.2019

Рафаел Надал започна защитата на титлата си от "Роджърс Къп" в Монреал с победа над британеца Даниел Евънс след 7:6(6), 6:4 за два часа игра.

Матадора определено имаше трудности срещу представителя на Обединеното кралство и в крайна сметка трябваше да се изпоти доста, за да стигне до успеха в срещата.

В първия сет Евънс проби още в първия гейм и задържа пробива до шестия гейм, когато Матадора успя да го върне. Британецът съумя да спаси и два сетбола на свой сервис, за да докара сета до тайбрек в който имаше два сетбола, които обаче изтърва и в крайна сметка загуби частта.

Вторият сет започна шеметно за Надал и испанецът проби още в първия гейм, но Евънс върна пробива в шестия. За негово огромно съжаление Рафа отново проби и го направи в седмия гейм, а след това двамата си спечелиха подаванията.

Следващият противник на испанеца е Раду Албот или Гуидо Пея.

Надал се озори с британец при първия си мач от защитата на титлата в Монреал Калоян Пламенов
даниел евънс | рафаел надал | тенис | тенис бг | тенис новини | тенис турнир в монреал