Надал срещу Тийм е първият четвъртфинал на US Open (видео)

от в 22:35 на 02.09.2018

Рафаел Надал достигна четвъртфиналите на Откритото първенство на САЩ. Испанецът отстъпи сет срещу непоставения Николоз Басилашвили, но съумя да се наложи след 6:3, 6:3, 6:7(6), 6:4 за три часа и 18 минути игра.

Така в следващата фаза ще видим повторение на финала от "Ролан Гарос" между испанеца и Доминик Тийм. Дотук Рафа води със 7:3 в преките битки между двамата. Крайно любопитно е, че те ще се срещнат за първи път на твърди кортове. Във въпросните им десет мача те са играли единствено на любимия им клей.

За Надал предстои осми четвъртфинал на US Open. Общо в Големия шлем той има 36 победи и 6 загуби в тези битки.

В същото време Басилашвили стана първият грузинец от 2006 година, който достига осминафиналите на турнир от Големия шлем.

От своя страна Надал има шест победи от седем мача в четвъртфиналите на US Open. Единственото му поражение е при дебюта му през 2006 година срещу Михаил Южни.