от в 17:10 на 03.09.2022

Пабло Кареньо Буста се намира във формата на живота си и напълно заслужено триумфира с първата си Мастърс титла по време на надпреварата в Монреал. Така испанецът даде заявка, че ще бъде един от играчите, които могат сериозно да разбъркат сметките на фаворитите в Ню Йорк, където е бивш полуфиналист и до момента се справя повече от успешно с тази задача. Вчера бронзовият медалист от Рио имаше трудната задача да се изправи срещу Алекс Де Минор, който наскоро завоюва трофея в Атланта, ала го надигра категорично и продължи към фазата на осминафиналите, където ще се изправи срещу Карен Хачанов.

Световният номер 15 отпусна само по гейм в откриващите два сета на своя опонент, ала постепенно австралиецът изравни съотношението на силите и скоро намали пасива си до 1:2 в отделните части. Четвъртият сет пък се превърна в истинска битка, която трябваше да се реши в тайбрек и именно там станахме свидетели на най-зрелищното отиграване от началото на US Open. Кареньо Буста предприе недотам успешна атака към мрежата и Де Минор съумя да прехвърли съперника си, което го накара на свой ред да излезе напред, само че последва фантастичен лоб между краката от ракетата на ибериеца, който сложи зрелищен край на сблъсъка.

Най-доброто изпълнение на US Open: Буста реализира мачбол с лоб между краката (видео) Калоян Соколов