Найденова пропусна два мачбола при загуба в Индия

от в 14:36 на 15.11.2018
Мария Петрова

Александрина Найденова пропусна два мачбола и отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис на трева в Музафарнагар (Индия) с награден фонд 25 хиляди долара. Поставената под №7 Найденова загуби от четвъртата в схемата Тереза Михаликова (Словакия) с 6:4, 6:7(6), 3:6 след 2:41 часа игра.

Александрина реализира обрат в първия сет от 2:4 гейма, а във втората част поведе с 5:3 и сервираше за мача, но не не възползва от първата си възможност да стигне до победата и Михаликова проби, след което изравни за 5:5 при собствен сервис.

В последвалия тайбрек Найденова имаше аванс от 6:5 точки, но пропиля и втория си мачбол, а тенисистката от Словакия взе три поредни разигравания, за да изравни. В третия сет Михаликова дръпна с 4:1 гейма и не допусна да бъде застигната. Найденова заработи 9 точки за световната ранглиста.

В турнира на двойки Найденова и Сара-Ребека Секулич от Германия отстъпиха с 4:6, 2:6 на първите поставени Наталия Костич от Сърбия и Тереза Михаликова от Словакия.