Наложиха жестока глоба на Беноа Пер за три счупени ракети (видео)

от в 03:05 на 02.08.2018
Мария Петрова

Беноа Пер бе глобен с 16 500 долара, след като счупи три ракети на корта в мача си с Маркос Багдатис на турнира във Вашингтон. Общо за участието си в турнира неговата премия ще остане само около седем хиляди долара. В крайна сметка Багдатис спечели двубоя с 6:3, 3:6, 6:2.

Това далеч не е първата изцепка на 29-годишния французин. На турнира в Мадрид той се изплю на корта, след като съдията на стола не му разреши да оспорва. През 2017 пък загуби служебно гейм само две минути след началото на свой мач в Хале.

Най-фрапантният случай с дисциплината му пък датира в навечерието на Олимпийските игри в Рио де Жанейро, когато бе изхвърлен от отбора на Франция заради нарушения на приетия правилник.

Иначе двете счупени ракети във Вашингтон станаха подарък за почитателки на Пер във Вашингтон.