Нишикори с нова победа в Барселона, ще се бори с Медведев за място на финала

от в 17:46 на 26.04.2019

Двукратният шампион Кей Нишикори се класира за 1/2-финалите на турнира от ATP 500 в Барселона, след като победи представителя на испанските домакини Роберто Карбалес Баена след 6:4, 7:5 за 1 час и 49 минути игра.

Първият сет бе решен с пробив в първия гейм, който японецът успя да задържи до самия край. Във втория сет всичко бе решено отново след един единствен пробив, който падна в единадесетия гейм на частта.

Това бе първи сблъсък между двамата в тура. В спор за място на финала азиатецът ще се изправи срещу Даниил Медведев. Двамата се познават доста добре, тъй като имат три мача помежду им и в два от тях Нишикори е стигнал до крайния успех.

Кей триумфира в този турнир през 2014 и 2015 година.

Нишикори с нова победа в Барселона, ще се бори с Медведев за място на финала Калоян Пламенов
даниил медведев | кей нишикори | тенис | тенис бг | тенис новини | тенис турнир в барселона