Нишикори се справи неочаквано лесно с Тийм и вгорчи деня на цяла Виена

от в 18:58 на 26.10.2018

Кей Нишикори успя с лекота да победи Доминик Тийм с 6:3, 6:1 по пътя към 1/2-финалите на турнира в австрийската столица Виена. По този начин той помрачи настроението на местната публика, която се надяваше Доминатора да спечели домакинския турнир.

Японецът се справи със седмата ракета в световната ранглиста за час и 10 минути игра.

Той проби във втория и четвъртия гейм на първия сет и с лекота дръпна до 5:0 гейма аванс преди да последва лек спад в играта му и Тийм да върне един от пробивите и да спечели общо три поредни гейма.

В крайна сметка сензация в сета на откриването нямаше, тъй като Кей спаси три точки за връщане и на втория пробив, и в крайна сметка си взе с кански мъки деветия ключов в този сет гейм.

Във втория сет японецът проби в първия, третия и седмия гейм, и не допусна изненада. В спор за място на финала той ще се изправи срещу палача на Григор Димитров - казахстанецът Михаил Кукушкин. Последният постигна победа над унгареца Мартон Фучовиш по-рано през деня.

С този успех Нишикори от друга страна си го върна на Доминатора за загубата на 1/8-финалите, на "Ролан Гарос".

Нишикори се справи неочаквано лесно с Тийм и вгорчи деня на цяла Виена Калоян Пламенов