Нишикори спря серията загуби, Ферер разгроми Зверев (видео)

от в 17:14 на 23.04.2019

Кей Нишикори се класира за третия кръг на АТР 500 турнира в Барселона. Поставеният под номер 4 азиатец надделя над Тейлър Фриц (САЩ) със 7:5, 6:2 и сложи край на серия от три поредни загуби, записвайки първи успех от началото на март от надпреварата в Индиън Уелс.

Нишикори преодоля колебливо начало и изоставане от 1:4, след което взе 11 от следващия 13 гейма по пътя си към обрата. Японецът е победител в турнира през 2014 и 2015 година. Следващият му съперник ще стане ясен от мача между Малек Джазири и Гуидо Андреоци.

Четирикратният финалист Давид Ферер, който участва със специална покана, също регистрира успех след 6:3, 6:1 над германеца Миша Зверев за 65 минути на корта.

37-годишният представител на домакините Ферер, който след две седмици ще сложи край на кариерата си на турнира от серията АТР Мастърс 1000 в Мадрид, започна силно и поведе с 3:0 по пътя си към успеха в първия сет. Във втората част той изцяло доминираше и не даде особени шансове да съперника.

Така във втория кръг Ферер ще играе срещу поставения под номер 15 Люка Пуй от Франция.

Нишикори спря серията загуби, Ферер разгроми Зверев (видео) Георги Христов
барселона | давид ферер | кей нишикори | тенис | тенис бг | тенис новини | тенис турнир в барселона