Нишикори триумфира в Бризбейн, взе първа титла от 2016 година

от в 14:05 на 06.01.2019

Кей Нишикори спечели своя първи трофей от 2016 година, след като грабна титлата в Бризбейн. На финала японецът победи младия руснак Данил Медведев след 6:4, 3:6, 6:2 за два часа и шест минути игра.

За последно азиатецът бе спечелил турнира в Мемфис през 2016 година и оттогава не бе усещал чувството какво е да вдигнеш трофей, макар че имаше няколко възможности да го стори, но така и не се възползва. Трофеят е 12-и в кариерата на Нишикори.

В първия сет Медведев поведе с 3:0 гейма след пробив във втория гейм. В петия гейм обаче Нишикори върна пробива, а в седмия дръпна с пробив аванс. След това с лекота успя да спечели сета.

Във втория сет Медведев спаси седем точки за пробив при две от своите подавания и проби в осмия гейм, а след това си взе подаването, за да може да изравни сетовете и да прати мача в трети и решителен сет.

В третия сет Кей поведе с 5:1 гейма след два пробива аванс, а след това двамата си размениха по пробив и в крайна сметка японецът оформи успеха си.