Нишикори зарадва местните фенове в Токио, Раонич също с успех

от в 14:33 на 01.10.2018
Мария Петрова

Двукратният шампион Кей Нишикори започна с победа на турнира по тенис на родна земя в Токио с награден фонд 1,782 милиона долара. Поставеният под номер 3 японец надделя над участващия със специална покана свой сънародник Юичи Сугита с 6:4, 6:1 за 82 минути.

Така за място на четвъртфиналите Нишикори, 12-и в класацията на АТР, ще се изправи срещу друг представител на домакините Йозуке Уатануки.

20-годишният квалификант Уатануки, 273-и в световната ранглиста в момента, пласира 10 аса и елиминира холандеца Робин Хаасе с 6:7(7), 6:4, 6:1 за два часа на корта.

Трикратният финалист и шести в схемата Милош Раонич наниза 17 аса и не допусна нито една възможност за пробив при успеха си в първия кръг над Адриан Манарино с 6:3, 6:4.

Дебютантът в турнира и номер 7 в схемата Хьон Чун пък отпадна на старта след поражение от друг канадец Денис Шаповалов с 3:6, 6:3, 2:6.

19-годишният Шаповалов, който завърши с 14 аса, взе последните четири гейма в решаващия трети сет, за да триумфира.