Осака и Халеп продължават след повече проблеми от очакваното

от в 02:37 на 28.08.2019
Мария Петрова

Наоми Осака започна успешно защитата на титлата си на US Open. Японката надви Анна Блинкова след 6:4, 6:7, 6:2.

В първата част непоставената Блинкова поведе с 4:1, но след това 21-годишната японка взе пет поредни гейма, за да спечели с 6:4.

Блинкова отрази мачбол във втория сет и в крайна сметка спечели втората част след тайбрек със 7:5 точки.

В решителната част Осака решително поведе с 3:1 и задържа аванса си. Въпреки всичко Осака завърши с цели 50 непредизвикани грешки. Следващата й опонентка ще бъде Магда Линет от Полша.

В същото време шампионката от Уимбълдън Симона Халеп надигра "щастливата губеща" Никол Гибс след 6:3, 3:6, 6:2. Така тя прекъсна серията си от две поредни загуби на старта на Откритото първенство на САЩ в предните години.

"Имам възможност да мечтая на този турнир," сподели след мача Халеп, която през 2015 година достигна до полуфиналите.

Следващата съперничка на Симона ще бъде друга представителка на домакините - Тейлър Таусенд.

Игра с награди: Познай мачовете от US Open и спечели тенис сак, раница или маратонки