Осака продължава да блести и след US Open (видео)

от в 18:32 на 19.09.2018
Мария Петрова

Наоми Осака направи впечатляващо завръщане на корта на родна земя в Токио, след като по-рано през месеца спечели титлата на Откритото първенство на САЩ. Поставената под номер 3 Осака надделя за час с 6:2, 6:1 над Доминика Цибулкова (Словения) и се класира за четвъртфиналите на състезанието с награден фонд 799 хиляди долара.

20-годишната представителка на домакините, финалистка в надпреварата през 2016 година, стартира устремно със серия от четири поредни гейма и до края доминираше, като пласира 25 печеливши удара и допусна едва 9 непредизвикани грешки.

Така Осака, която стана първата японка с титла от Големия шлем, очаква победителката от мача между осмата в схемата Барбора Стрицова (Чехия) и Анет Контавейт (Естония). Шампионката от "Флашинг Медоус" от миналия сезон и номер 5 в схемата Слоун Стивънс (САЩ) отпадна в първия кръг след поражение от хърватката Дона Векич с 4:6, 4:6.

Квалификантката Алисън Риск (САЩ) пък изненада шестата в схемата Гарбине Мугуруса (Испания) и се класира за четвъртфиналите след категоричен успех с 6:1, 6:2. Следващата съперничка на Риск ще бъде друга бивша номер 1 в световната ранглиста - Каролина Плишкова (Чехия). Четвъртата поставена Плишкова обърна във втория кръг Даря Гаврилова (Австралия) с 4:6, 6:4, 6:4.