Осака започна успешно защитата на титлата в Индиън Уелс (видео)

от в 10:20 на 12.03.2019
Мария Петрова

Защитаващата титлата си Наоми Осака се класира за четвъртия кръг в Индиън Уелс. Осака, която е поставена под номер 1 в схемата, победи представителка на домакините от САЩ Даниел Колинс с 6:4, 6:2 за 82 минути. Японката направи пробив в деветия гейм, който се оказа решаващ за първия сет, а във втората част изцяло доминираше.

Осака спечели титлите на последните два турнира от Големия шлем - Откритите първенства на САЩ и Австралия през януари. Следващата съперничка на Осака е номер 23 в схемата Белинда Бенчич, която елиминира Екатерина Александрова (Русия) с 6:4, 6:2.

Номер 5 Каролина Плишкова победи квалификантката Исалин Бонавентюр с 6:3, 6:2 и следващата й съперничка е Анет Контавейт. Контавейт поведе с 5:0 срещу 11-а поставена Анастасия Севастова (Латвия), след което съперничката й се отказа поради контузия. Номер 8 Ангелик Кербер спечели срещу квалификантката Наталия Вихлянцева с 3:6, 6:1, 6:3, а деветата поставена Арина Сабаленка елиминира Леся Цуренко с 6:2, 7:5.