Още един поставен изхвърча от Ротердам

от в 17:39 на 13.02.2020
Димитър Беловски

И Стефанос Циципас отпадна от турнира в Ротердам. Гъркът загуби от Аляж Бедене с 5:7, 4:6 за час и 32 минути игра.

Това бе втори успех на Бедене над тенисист от топ 10. Първият дойде през 2018 на турнира в Рим, като тогава Кевин Андерсън, който тогава бе №7 в света, се отказа при резултат 6:4 за Бедене.

Циципас натисна съперника си още във втория гейм на срещата. Бедене беше концентриран и отрази и двете възможности за пробив на световния №6. В осмият гейм Бедене отново беше изправен пред опасността Циципас да пробие, но той игра хладнокръвно и отрази и трите възможности за пробив в този гейм. На свой ред тенисистът от Словения проби в гейм №11 на нула и също на нула затвори частта на собствен сервис.

Вторият сет също бе решен от само един пробив. Бедене проби в самото начало при 2:1 при първата си възможност и се справи отлично до края.

Бедене, който е №52 в световната ранглиста ще играе срещу Феликс Оже-Алиасим.