Отличната Сабаленка не даде и сет на Мугуруса в Пекин (видео)

от в 20:25 на 02.10.2018

Шампионката през 2015 година Гарбине Мугуруса отпадна във втория кръг на силния турнир по тенис в китайската столица Пекин с награден фонд 8,28 милиона долара. Поставената под номер 14 Мугуруса загуби от намиращата се в отлична форма напоследък Арина Сабаленка. Белорускинята се наложи със 7:5, 6:4 след 106 минути игра.

20-годишната Сабаленка, която през миналата седмица спечели титлата в Ухан, взе първия сет с късен пробив, а във втората част направи обрат и затвори мача в десетия гейм.

Така 16-ата в световната ранглиста състезателка от Беларус ще срещне в третия кръг защитаващата титлата си и номер 4 в схемата Каролин Гарсия, която елиминира квалификантката Полона Херцог (Словения) със 7:6(2), 6:3.