Перфектен завършек на седмицата в Токио и титла №76 за Джокович

от в 10:50 на 06.10.2019

Новак Джокович триумфира на турнира от ATP 500 в японската столица Токио и така завоюва своята 76-а титла през кариерата си и четвърта за тази година.

На финала сърбинът надделя над австралийската изненада Джон Милман след 6:3, 6:2 за 1 час и 8 минути игра.

По този начин той ознаменува дебютното си участие в турнира с титла, а освен това демонстрира впечатляваща форма преди предстоящото си старт на силния "Мастърс" в китайския град Шанхай.

През тази година сърбинът грабна трофеите още от Откритото първенство на Австралия, Уимбълдън и "Мастърс" турнира в испанската столица Мадрид.

Това бе трети мач между Джокера и австралиеца Милман и трета победа за сърбина.

Той проби в четвъртия гейм на първия сет, а след това си задържа подаванията до самия край на частта, за да вземе аванс.

Вторият сет се разви доста по-лесно за него и той дръпна с два пробива за 4:0 в геймовете, след като спечели подаването на съперника в първия и третия гейм, а до края задачата му стана повече от лесна и двамата си взеха оставащите подавания.

Перфектен завършек на седмицата в Токио и титла №76 за Джокович Калоян Пламенов
джон милман | новак джокович | тенис | тенис бг | тенис новини | тенис турнир в токио