Плишкова продължава след само 50 минути игра, близо е до Сингапур

от в 16:29 на 10.10.2018

Водачката в схемата Каролина Плишкова (Чехия) и четвъртата поставена Арина Сабаленка (Беларус) се класираха за четвъртфиналите на турнира по тенис в китайския град Тянцзин с награден фонд 750 хиляди долара. Плишкова разгроми Полина Херцог (Словения) с 6:1, 6:2 за 50 минути. Чехкинята трябва да достигне до полуфиналите на турнира, за да си гарантира участие на Шампионата на WTA в Сингапур от 21 октомври.

Следващата съперничка на Плишкова ще бъде победителката от мача между Барбора Крейчикова (Чехия) и Кейти Боултър (Великобритания).

Номер 4 Арина Салабенка елиминира Магда Линете (Полша) с 6:1, 6:3 за 73 минути. 20-годишната Сабаленка трябва да спечели титлата, за да запази някакви шансове за дебют на Шампионата на WTA.

Номер 5 Су-Вей Сие (Тайван) също достигна до четвъртфиналите след успех над руската квалификантка Вероника Кудерметова с 6:2, 2:6, 6:2 за 99 минути. Шестата в схемата Петра Мартич (Хърватия) победи представителката на домакините Фанчжоу Лю с 1:6, 6:0, 6:1.

Плишкова продължава след само 50 минути игра, близо е до Сингапур Георги Христов