Проблемите продължават: Григор отпадна рано в Маями (видео)

от в 18:59 на 25.03.2019
Илиян Илиев

Григор Димитров не успя да прескочи трети кръг на АТР Мастърс 1000 в Маями. №77 в света Джордан Томпсън го надигра след 7:5, 7:5 във Флорида за час и 49 минути на корта.

Срещата започна повече от добре за Григор, който успя да пробие още в първия гейм. За съжаление пробивът бе върнат мигновено за 1:1. След това двамата тенисисти взимаха своите подавания до 5:5. Тогава Димитров получи два шанса за пробив, но не се възползва и Томпсън успя да вземе сервиса си. От своя страна Григор направи много слаб сервис гейм и след няколко спасени сетбола той бе пробит. Така Томпсън взе първия сет със 7:5.

Нещо повече той поведе с 3:1 след почивката, но веднага допусна рибрейк в петия гейм. При 6:5 Григор спаси три поредни мачбола, но при четвъртия Томпсън измъкна успеха в два сета.

Самият Джордан Томпсън достига за първи път осминафиналите на АТР Мастърс 1000. През миналия сезон той записа само една победа в първите си 12 мача от сезона, а сега има 11 победи и 7 загуби дотук за 2019 година. В следващата фаза той очаква Кевин Андерсън или Жоао Соуса.

Така Григор Димитров се прибира към Европа, където предстои сезонът на клей.

РАЗВИТИЕТО НА МАЧА ГЕЙМ ПО ГЕЙМ!

Проблемите продължават: Григор отпадна рано в Маями (видео) Илиян Илиев
григор димитров | джордан томпсън | маями | тенис | тенис бг | тенис новини | тенис турнир в маями