Програма за първия ден на UTS 2: Григор ще изиграе първия си мач

от в 12:56 на 25.07.2020
Димитър Беловски

Григор Димитров ще изиграе днес първия си мач в надпреварата, организирана от Патрик Муратоглу – Ultimate Tennis Showdown 2.

Това е втората подобна надпревара, която французинът организира. Първото издание на Ultimate Tennis Showdown бе спечелено от Матео Беретини, който на финала успя да пречупи Стефанос Циципас.

Интересното при турнира е, че той се играе в чисто нов формат, който досега не бе непознат на тенис феновете. Целта на Муратоглу е модернизиране на тениса и привличането на много нови млади фенове към спорта.

Форматът е следният: мачовете се играят в 10-минутни четвъртини, а победител в четвъртината става тенисистът, който е спечелил повече точки след изтичането на десетте минути. Ако обаче резултатът е равен, 2:2 четвъртини, се играе решаваща пета част, а победител е онзи, който спечели две поредни точки.

Първият съперник на Гришо ще бъде Ришар Гаске, а мачът между двамата започва от 21:30 часа българско време.

Програма за днес, 25 юли, 2020:
Фелисиано Лопес – Алексей Попирин (начало 19:00 часа българско време)
Григор Димитров – Ришар Гаске (от 21:30 часа българско време)
Беноа Пер – Дъстин Браун (от 22:45 българско време)
Корентин Муте – Фернандо Вердаско (от 00:00 българско време)

Програма за първия ден на UTS 2: Григор ще изиграе първия си мач Димитър Беловски