Раонич и Андерсън започнаха с победи участието си в Париж

от в 14:42 на 03.11.2020
Димитър Беловски

Поставеният под №10 в основната схема на Мастърса в Париж Милош Раонич стартира с категорична двусетова победа. Канадецът надделя над словенеца Аляж Бедене след 6:3, 6:2 за малко над час игра.

Първият сет се реши от един-едниствен пробив, който бе дело на Раонич в шестия гейм.

Във втория сет отново Раонич показа, че е по-добрият тенисист и успя да притисне съперника си още от началото на сета след два поредни пробива за 2:1 и 4:1. Словенецът не успя да направи нищо повече в двубоя и напусна корта, след като взе още един гейм в мача.

Така в следващия кръг той ще срещне Пиер-Юг Ербер или Тенис Сандгрен.

Напред продължава и Кевин Андерсън. Неговият съперник, Ласло Джере, се отказа при резултат 5:2 в полза на южноафриканеца. Във втория кръг Андерсън ще играе срещу поставения под №3 Данил Медведев.